U9 in U11 odlično tekmujejo

V preteklem vikendu smo gostili dva turnirja pri za najmlajši selekciji, ki tekmujeta v tekmovanjih KZS. V soboto, 16.4., je bil na sporedu prvi domači turnir za cicibane U-9, ki smo ga gostili v Podružnični osnovni šoli v Zagradcu. Turnirja so se poleg naše ekipe udeležile še ekipe iz Grosuplja, Janč in Črnomlja. Tekmovanje pri najmlajših poteka nekoliko drugače, poleg spretnostne igre, kjer se tekmovalci pomerijo v metu na koš, tekma poteka tako, da ekipi med seboj igrata s po tremi igralci na igrišču. Ker pravilu, da mora na tekmi sodelovati vsaj osem igralcev v ekipi, nismo uspeli zadostiti, so vse tekme naše ekipe registrirane s porazom, čeprav so fantje na igrišču pokazali izjemno znanje in nekaj tekem tudi zmagali.

 


V nedeljo pa smo v dvorani OŠ Šentvid gostili turnir najmlajših pionirjev U-11. Poleg naših igralcev so se na turnirju predstavili tudi igralci KK Kolpa Črnomelj in KD Zagorje. Košarkarji so pokazali izredno znanje, tako da sta obe zmagi ostali doma!


KK Ivančna Gorica : KK Kolpa Črnomelj 74:14
KK Ivančna Gorica : KD Zagorje 49:36
KD Zagorje : KK Kolpa Črnomelj 64:26